Jak dobrać rozmiar podkolanówki uciskowe

Jak dobrać rozmiar podkolanówki uciskowe

Niezależnie od tego, czy jesteś sportowcem, osobą prowadzącą siedzący tryb życia, czy też osobą, która właśnie przeszła operację, kompresjoterapia jest doskonałym sposobem na zmniejszenie obrzęków i skurczów nóg. Skarpety kompresyjne są dopasowane do obwodu kostki danej osoby, dlatego przed zakupem pary należy zmierzyć rozmiar swojej stopy. Ponadto należy upewnić się, że pończochy pasują na stopę. W razie wątpliwości wybieraj skarpety otwarte na palcach i z szerszym mankietem.

Kompresjoterapia łagodzi skurcze i zapobiega obrzękom

Wiele osób słyszało o korzyściach płynących ze stosowania kompresjoterapii w przypadku skurczów mięśni, ale jakie dokładnie są to korzyści? Kompresjoterapia to popularny sposób zapobiegania obrzękom i zmniejszania bólu poprzez poprawę krążenia krwi. Często jest ona wykonywana w domu za pomocą specjalnie zaprojektowanego urządzenia. Istnieje wiele powodów, dla których kompresjoterapia jest korzystna dla organizmu, ale oto tylko kilka z nich. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Kiedy doznasz urazu, Twoje ciało w naturalny sposób będzie próbowało chronić się poprzez obrzęk. Jest to proces naturalny, ale może też przynieść efekt odwrotny do zamierzonego. Kompresja może pomóc zminimalizować obrzęk poprzez wywieranie nacisku na dany obszar. Kompresja może także poprawić krążenie krwi, zmniejszyć ból i zapobiec gromadzeniu się płynów limfatycznych, które transportują odpady z tkanek i komórek. Zwiększając przepływ krwi, kompresja może również dostarczać do uszkodzonego obszaru krew bogatą w składniki odżywcze, które zasilają komórki.

Jest to produkt dla sportowców, osób pracujących w pozycji siedzącej i osób, które właśnie przeszły operację.
Rozmiar podkolanówek uciskowych określa się na podstawie długości łydki, od podłogi do zgięcia kolana. Wybierając odpowiedni rozmiar, należy zmierzyć stopę w najszerszym miejscu, w odległości około dwóch szerokości palców poniżej zgięcia kolana. Opaska powinna leżeć płasko i znajdować się około dwie szerokości palca poniżej tego pomiaru, ponieważ wciągnięcie skarpetki w zgięcie spowoduje ograniczenie krążenia.

Jest to rozwiązanie dla każdego, na każdym etapie życia

Jeśli do tej pory wahałeś się, czy wypróbować podkolanówki uciskowe, nie jesteś sam. Podkolanówki uciskowe mają wiele zalet, ale przed dokonaniem ostatecznego zakupu warto rozważyć kilka czynników. Chociaż podkolanówki uciskowe są przeznaczone dla osób starszych, są one równie przydatne dla każdego na każdym etapie życia. Poniżej wymieniono kilka powodów, dla których podkolanówki uciskowe są tak korzystne dla wszystkich grup wiekowych.

Czytaj również:   Jakie rajstopy do brazowej sukienki

Dobra para podkolanówek uciskowych może uratować Ci życie, jeśli cierpisz na problemy z krążeniem lub inne bóle nóg. Możesz używać tych podkolanówek do podpierania nóg, ale tylko po konsultacji z lekarzem, aby upewnić się, że są one dla Ciebie odpowiednie. Powinny być wygodne i nie powodować pieczenia skóry ani reakcji alergicznych. Są one również doskonałym wyborem dla osób, które spędzają wiele godzin na nogach.

Jest za duży dla pacjentów z obrzękiem limfatycznym

Przy zakupie odzieży uciskowej bardzo ważne jest wybranie odpowiedniego rozmiaru. Chociaż większość producentów oferuje różne style i rozmiary, pacjent może poprosić o odzież dostosowaną do jego potrzeb, jeśli jego kończyny są zbyt duże lub zbyt małe, aby zmieścić się w standardowym rozmiarze. Odzież uciskowa jest zwykle zakładana na gołą skórę, więc jeśli ktoś ma nietypowe proporcje, może być zmuszony do zakupu odzieży wykonanej na zamówienie.

Aby zapewnić właściwe dopasowanie, skarpety powinny mieć proste szwy, nie powinny się fałdować ani marszczyć. Jeśli planujesz nosić je przez cały dzień, ważne jest, by wybrać skarpety z większą ilością miejsca w części palcowej. Jeśli jednak Twoje stopy często puchną w ciągu dnia, być może będziesz musiał wybrać skarpety z grubszej, płaskiej dzianiny. Aby zapobiec takiemu dyskomfortowi, noś buty lub przytnij paznokcie u stóp. Pamiętaj o wymianie skarpet w razie potrzeby, ponieważ z czasem mogą się one rozciągnąć.

Podobne tematy:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *