Jak dobrać drzwi do garderoby? Poznaj kwestie, które musisz wziąć pod uwagę!

Wszystkie pomieszczenia w twoim domu są bardzo ważne. Wiele osób nie wyobraża sobie jednak funkcjonowania bez garderoby. Czy drzwi są w tym przypadku istotne? Sprawdź sam!
drzwi do garderoby

Czy wiesz, że obecność garderoby to dla większości ludzi kwestia priorytetowa? Dużo kobiet stawia ją na pierwszym miejscu, jeśli zapytamy je o wyobrażenia na temat wymarzonego domu. Stolarka drzwiowa wymaga podjęcia wielu ważnych decyzji. Czy drzwi do garderoby to element tylko i wyłącznie praktyczny? Dowiedz się, jakie aspekty należy wziąć pod uwagę przy ich wyborze.

Czy twoja garderoba koniecznie potrzebuje drzwi?

Drzwi wydają się koniecznością we wnętrzach i tak z reguły jest. Obecna dowolność stylu i preferencji sprawia, że dużo pomieszczeń pozostaje po prostu otwartych. Garderoba to miejsce, gdzie przechowuje się ubrania – najczęściej na półkach i wieszakach. Dostęp do nich ma być niczym nie ograniczony, a samą zawartość musi być po prostu widać. Drzwi do garderoby są według nas konieczne, zapewniają przede wszystkim:

  • intymność w stosunku do reszty domowników, ale także gości;
  • ochronę ubrań przed kurzem i zanieczyszczeniami;
  • możliwość bałaganu, który nie będzie nikogo raził w oczy – każdy może mieć gorsze dni, prawda?

Drewno czy płyta MDF – wykonanie drzwi do garderoby

Drewniane drzwi to klasa sama w sobie – jeden z najtrwalszych, naturalnych materiałów. Ich cena jest adekwatna do jakości, co dla niektórych jest znaczną przeszkodą w ich nabyciu. Kolejnym materiałem są różnego rodzaju płyty takie jak MDF i inne, opatentowane przez danego producenta. Aluminiowe skrzydła także istnieją, jednak nie są aż tak popularne do pomieszczenia z ubraniami. Są za to świetną opcją do kuchni, czy piwnicy – często można je spotkać w restauracjach. Do garderoby najlepsze więc będą drzwi drewniane lub drewnopodobne. 

Drzwi do garderoby – czy kolor ma znaczenie?

Kolor to kwestia bardzo indywidualna i odnosi się tak naprawdę do gustu właścicieli domu. Możesz mieć w końcu w swoich czterech kątach to, co chcesz! Wiele zasad mówi o zachowaniu względnej harmonii, gdzie kilka dominujących barw będzie wystarczająca. Drzwi to element, który nie należy do najtańszych i zwykle kupuje się je na wiele lat. To sprawia, że ich wygląd powinien zostać przemyślany. Dostępność wybranych modeli raczej nie jest problematyczna – wyjątkiem są barwy na zamówienia z palety RAL lub NCS. Bez problemu otrzymasz najpopularniejsze kolory, takie jak.:

  • biały;
  • szary;
  • brązowy;
  • czarny.
Czytaj również:   Skórzane i ciepłe pantofle dziecięce do domu i do przedszkola

Styl drzwi do garderoby – co oznacza?

Każdy element wnętrza wpisuje się w jakiś styl, czy tego chcesz, czy nie. Chcąc zatrzymać nieco harmonii i ładu, warto podążać za jednym lub maksymalnie dwoma (niektóre świetnie się ze sobą komponują)! Drzwi do garderoby, na których nie ma żadnych zdobień, jedynie kolor, będą bardzo minimalistyczne i nowoczesne. Ich celem nie jest wyróżnianie się. Te z liczną sztukaterią mogą być niczym dzieło sztuki. Świetne dla stylu klasycznego, czy retro.

Drzwi do garderoby – klasycznie otwierane czy przesuwne?

Kwestia otwierania drzwi jest tak naprawdę dowolna. Każdy wariant sprawdzi się tak samo dobrze. Warto dopasować je do stylu, który panuje w twoim domu. Drzwi przesuwne do garderoby idealnie wpisują się w ten loftowy, nieco rustykalny klimat. 

Drzwi do garderoby – gdzie kupić?

Różnorakie drzwi pokojowe dostaniesz w większości dużych marketów ogólnobudowlanych. Czy to jedyne wyjście? Oczywiście, że nie. Jeśli zależy ci na najlepszej jakości, udaj się do punktu poświęconego stolarce drzwiowej. Będziesz mieć wówczas pewność co do materiału wykonania, a także idealnego dopasowania do wnętrza. Wiele producentów posiada specjalne konfiguratory, w których bez problemu zaprojektujesz skrzydło drzwiowe. Ma to kilka minusów: 

  • czas oczekiwania (od kilku do nawet kilkunastu tygodni);
  • cena.

Nie pomijaj kwestii drzwi w urządzaniu wnętrz. Mogą nadać garderobie dużo charakteru oraz wyróżniać ją lub sprawić, że wejście do niej będzie niemalże niewidoczne. Dzięki obecnym możliwościom, na pewno uda ci się wybrać najlepszą opcję dla siebie.

Podobne tematy:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *