Kompleksowa troska o skórę. Najlepsze kosmetyki na zaskórniki dla cery po 30. roku życia

W okolicach 30. roku życia skóra na twarzy może wykazywać pierwsze objawy starzenia. Jest jednak nadal możliwe, że będzie borykała się z problemami, które spotkały ją w młodości. Poznaj najlepsze kosmetyki na zaskórniki, które pozwolą im zaradzić.

Problemy skórne charakterystyczne dla okresu dojrzewania nie są zarezerwowane wyłącznie dla osób nastoletnich. Coraz więcej kobiet po 30. roku życia zmaga się z trądzikiem, który objawia się w różnym stopniu nasilenia. Jedną z jego cech są właśnie zaskórniki. Te małe punkty skutecznie potrafią odebrać twarzy urok i widać je nawet pod warstwą makijażu. Czy można z tym coś zrobić? Jakie produkty do pielęgnacji wprowadzić, pamiętając o aktualnych potrzebach cery? Sprawdź!

Skóra po 30. roku życia – czego potrzebuje?

Twoja skóra się zmienia i to zupełnie zrozumiałe. Już po 25. roku życia zachodzą w niej istotne zmiany. Przede wszystkim spada produkcja kolagenu i elastyny, czyli białek odpowiedzialnych m.in. za funkcję podporową, jędrność i sprężystość. Szacuje się, że jest to 1% w ciągu całego roku. Kolejną kwestią jest ubytek kwasu hialuronowego – substancji naturalnie nawilżającej i wiążącej wodę. Jeśli dołożymy do tego problemy z zaskórnikami, sama widzisz, że pielęgnacja musi być niesamowicie wszechstronna, aby była skuteczna.

Zaskórniki – problem nie tylko młodych

Zanim sięgniesz po rekomendowane kosmetyki na zaskórniki, dowiedz się, jaka może być przyczyna ich powstawania. Warto również być pewnym, że to z nimi masz do czynienia. Za czynniki, które predysponują do pojawienia się wągrów na twarzy, odpowiada kilka ważnych kwestii. Co istotne, najczęściej następują równocześnie. Oto one:

  • zmiany hormonalne;
  • nieprawidłowa pielęgnacja;
  • nadmiernie wydzielanie sebum;
  • zbyt duża keratynizacja naskórka.

Kosmetyki na zaskórniki – sprawdź, czy ich potrzebujesz

Jak wyglądają zaskórniki i gdzie są najczęściej zlokalizowane? Możemy wyróżnić ich dwa podstawowe rodzaje. Pierwszy z nich to tzw. zaskórniki zamknięte, które mają biały kolor. Wypełnione są białą treścią, która zatyka ujście mieszka włosowego. Zaskórniki otwarte są natomiast czarne, a za ich kolor odpowiada utleniona keratyna. Zmiany najczęściej umiejscowione są na nosie, brodzie, czole, ale także policzkach.

Czytaj również:   Jak długo nosić podkolanówki uciskowe

Kosmetyki na zaskórniki – najważniejsze elementy pielęgnacji

Wiele zaniedbań na skórze po trzydziestym roku życia, będzie widocznych od razu. Cera może regenerować się w wolniejszym tempie, być bardziej wrażliwa. Musisz koniecznie pamiętać o poszczególnych etapach dbania o urodę. Oto te najważniejsze:

  • oczyszczanie i demakijaż – bez tego stosowanie produktów, takich jak np. kosmetyki Kiehl’s, nie będzie mieć sensu, ponieważ związki nie pokonają drogi przez zanieczyszczenia, warstwę kurzu, łój czy niezmyty makijaż. Stosuj w tym celu różnego rodzaju żele, pianki lub emulsje, dostosowane do twojego typu cery, a wieczorem możesz skorzystać z doskonałego oczyszczania dwuetapowego;
  • tonizacja – skóra z zaskórnikami wykazuje cechy cery tłustej, dobrze, jeśli chociaż na noc użyjesz toniku o delikatnym działaniu ściągającym, seboregulującym czy nawet mikrozłuszczającym – znajdziesz w nim m.in. kwas salicylowy;
  • serum i kosmetyki do zadań specjalnych – tuż po oczyszczeniu i tonizacji, skup się wieczorem na aktywnym działaniu, w wieku 30 lat świetnie sprawdzą się produkty na bazie retinolu – mają właściwości regulujące pracę gruczołów łojowych, złuszczające, wspomagające syntezę kolagenu oraz regenerujące.

Zaskórniki to najłagodniejsza forma trądziku, ponieważ nie mają charakteru zapalnego. Mimo wszystko ich zaniedbanie może pogorszyć stan skóry. W wieku 30. lat i później należy podejść do pielęgnacji na wielu płaszczyznach, aby kompleksowo zadbać o zdrowie i wygląd cery.

Podobne tematy:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *