Jak doprać białe skarpetki

Jak doprać białe skarpetki

Jeśli masz białe skarpetki, ale nie wiesz, jak je prać, oto kilka wskazówek, które pozwolą Ci zachować ich nowy wygląd przez długi czas. Do najpopularniejszych metod czyszczenia należą ocet, soda oczyszczona i terpentyna. Jeśli wszystkie te metody nie działają, można również użyć lakieru do włosów i terpentyny. W obu przypadkach, przed praniem białych skarpetek, należy je namoczyć w roztworze na co najmniej 24 godziny.

Soda oczyszczona

Jeśli masz problem z przywróceniem białym skarpetkom ich najlepszego wyglądu, możesz użyć sody oczyszczonej, aby znów wyglądały jak nowe. W przeciwieństwie do wybielacza, soda oczyszczona nie ma zapachu i działa jak naturalny środek optymalizujący działanie wybielacza, dzięki czemu ubrania wyglądają jasno i lśniąco. Nie musisz się też martwić o utrzymujący się zapach, ponieważ soda oczyszczona nie plami ubrań. Wystarczy dodać trochę sody do galonu ciepłej wody. Następnie namocz skarpetki w roztworze.

Ocet

Jeśli masz białe skarpetki, które wyblakły lub zszarzały, możesz zrobić kilka prostych rzeczy, aby przywrócić im pierwotny biały kolor. Istnieje wiele technik, które wykorzystują artykuły gospodarstwa domowego, co czyni je świetnym i tanim rozwiązaniem. Jednym z produktów domowych, który może być używany do czyszczenia różnych przedmiotów, jest ocet. Ta kwaśna substancja może usunąć plamy, nieprzyjemne zapachy i bakterie z odzieży. Przeczytaj uważnie instrukcję, aby upewnić się, że nie poparzysz siebie ani skarpetek.

Spray do włosów

Zanim włożysz białe skarpetki do pralki, musisz się upewnić, że są one dokładnie mokre. Następnie użyj szamponu do białych włosów, aby je wyszorować. Pamiętaj, aby użyć opuszków palców, aby wyszorować jak najwięcej brudu. Następnie dokładnie wypłucz je ciepłą wodą. Jeśli plama jest szczególnie trudna, może być konieczne powtórzenie tego procesu. Najlepszym sposobem na czyszczenie białych skarpetek jest ich regularne szorowanie.

Pranie ręczne

Podczas prania ręcznego białych skarpetek należy zwrócić szczególną uwagę na ich kolor. Wynika to z faktu, że białe ubrania i skarpetki mogą z czasem łatwo zmienić kolor na szary lub żółty. Aby zachować biały kolor, można dodać do wody „sekretne składniki”. Niezależnie od powodu prania białych skarpetek, nie należy ich nosić dłużej niż jeden dzień. Ważny jest także środek piorący i temperatura, jakiej się używa. Do wybielania rzeczy można także używać produktów gospodarstwa domowego i domowych sposobów. Na przykład gotowanie białych skarpetek może usunąć brud z naturalnych nici bawełnianych.

Czytaj również:   Jak dobrać drzwi do garderoby? Poznaj kwestie, które musisz wziąć pod uwagę!

Szybki cykl w pralce

Jeśli chcesz wyprać białe skarpetki, pierwszym krokiem jest znalezienie pralki, która poradzi sobie z tym zadaniem. Wybierz pralkę ładowaną od frontu i ustaw cykl na delikatny. Użyj łagodnego detergentu. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, użyj środka piorącego The Laundress Darks Detergent, specjalnie opracowanego detergentu enzymatycznego, który pomaga zapobiegać blaknięciu i „rozmyciu”. Następnie postępuj zgodnie z instrukcjami podanymi na etykiecie dla cyklu Quick urządzenia.

Wybielacz

Jednym z najprostszych sposobów na przywrócenie bieli skarpetkom jest użycie wybielacza. Aby wybielić białe skarpetki, zmieszaj łyżeczkę wybielacza z gorącą wodą i postępuj dokładnie według instrukcji. Możesz użyć wybielacza tlenowego zamiast chlorowego, ponieważ chlor może pozostawić żółty odcień na białych rzeczach. Pamiętaj tylko, aby używać gorącego cyklu prania i postępować zgodnie z instrukcjami podanymi na butelce z wybielaczem. Jeśli nie masz wybielacza tlenowego, możesz użyć sody oczyszczonej. Soda oczyszczona działa jak naturalny środek maksymalizujący działanie wybielacza.

Kwas borowy

Jeśli na białych skarpetkach są plamy, do ich prania można użyć kwasu borowego. Kwas borowy można kupić w postaci proszku lub roztworu, który można wlać do pralki. Roztwór powinien usunąć brud i ślady z białych skarpetek, ale jeśli chcesz usunąć uporczywe plamy, możesz użyć kwasu borowego przed ich wypraniem. Jest to substancja toksyczna, dlatego podczas pracy z nią należy używać rękawic ochronnych.

Podobne tematy:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *