Co można zrobić ze skarpetki

Co można zrobić ze skarpetki

Stare skarpetki można wykorzystać na wiele sposobów – od piłeczki antystresowej po poduszkę na szpilki. Jeśli szukasz zabawnego projektu rzemieślniczego dla dzieci, rozważ zrobienie dyni ze skarpetek! Oto kilka z naszych ulubionych pomysłów! Sprawdź też nasze artykuły o tym, jak zrobić dynię ze skarpetek! Te kreatywne pomysły sprawią, że ze starych skarpetek zrobisz coś, czym będziesz mógł się cieszyć.

Wykorzystanie starych skarpet do zrobienia piłeczki antystresowej

Stres może być spowodowany wieloma czynnikami. Około 83% dorosłych w Stanach Zjednoczonych doświadcza stresu związanego z pracą, co sprawia, że piłeczka antystresowa DIY jest świetnym rozwiązaniem. Aby zrobić piłeczkę antystresową, wystarczy napełnić worek na kanapki ciastem do zabawy, a następnie włożyć do niego niedopasowane skarpetki. Zawiąż je, aby powstała piłeczka antystresowa. W ten sposób dziecko będzie mogło w zabawny i kreatywny sposób pozbyć się stresu. Kolejną zaletą jest to, że możesz użyć wielu starych, bezużytecznych skarpetek, a i tak otrzymasz wspaniałą piłeczkę antystresową.

Kolejną zaletą wykorzystania starych skarpet do zrobienia piłeczki antystresowej jest to, że doskonale nadają się do sprzątania. Wielu z nas ma w domu bałagan i choć ręczniki papierowe są wygodne i jednorazowe, to bywają zbyt nieporęczne. Używając starej skarpety do sprzątania bałaganu w domu, zaoszczędzisz pieniądze na ręcznikach papierowych. Możesz także użyć piłeczki antystresowej do zrobienia szmatki do sprzątania!

Zrobienie skarpetkowego koka

Jeśli chodzi o upinanie włosów, koczek ze skarpetek jest świetnym rozwiązaniem. Ta fryzura jest prosta, ale elegancka i niezwykle praktyczna. Aby zrobić kok, wystarczy zwinąć kucyk w kulkę i schować go w dół. Luźne lub słabe włosy, które nie są na swoim miejscu, upnij wsuwkami.

Aby zrobić kok ze skarpetek, weź najpierw parę podkolanówek, które są elastyczne i rozciągliwe. Powinny one być na tyle ciasne, by podczas noszenia nadal były elastyczne. Poszukaj pary skarpet z otworami na jednym końcu. Odwróć je na drugą stronę i zwiń w kształt pączka. Upewnij się, że włosy są równomiernie rozłożone wokół skarpetki. Aby uzyskać idealny kok, wybieraj skarpetki w podobnych kolorach.

Tworzenie poduszki na szpilki ze skarpetek

Aby zrobić poduszkę na szpilki ze skarpetki, musisz kupić skarpetkę na tyle dużą, aby zmieściła się w małej puszce lub glinianym naczyniu. Skarpetę można wypełnić otrębami, a następnie wypchać. Można też użyć małego pojemnika, np. słoika, ale przed podjęciem tej próby należy pamiętać o kilku rzeczach.

Skarpetka może być przydatnym narzędziem do szycia, jeśli będziesz jej często używać. Jest to także świetny pomysł na prezent. Można do tego celu wykorzystać starą skarpetkę dziecięcą, co jest świetnym sposobem na recykling przedmiotów. Do stworzenia poduszki na szpilki można również użyć pokrywki od słoika. Te dwa elementy razem tworzą atrakcyjną poduszkę na szpilki, którą możesz umieścić w pobliżu swojej maszyny do szycia. W ten sposób możesz szybko sięgnąć po swoje przybory, gdy chcesz uszyć coś szybkiego i łatwego.

Czytaj również:   Jaka sukienka na spotkanie biznesowe

Wykonanie dyni skarpetkowej

Do wykonania skarpetkowej dyni potrzebne będą niedopasowane skarpetki. Możesz też wykorzystać rękawy swetra i uszyć je na kształt skarpety. Następnie należy wypchać dynię połową filiżanki ryżu lub folii polietylenowej. Po wypchaniu dyni możesz dodać do niej liść, używając pistoletu do klejenia lub innego kleju.

Utnij kawałek skarpety nad piętą i zwiąż go gumką. Wypełnij skarpetę ryżem lub włóknami. Górna część skarpety powinna pozostać pusta. Zawiąż sznurek wokół gumki i zwiąż go, aby uformować grzbiety dyni. Kontynuuj ten proces, aż dynia będzie gotowa do wystawienia. Jeśli chcesz zrobić większą dynię ze skarpetek, wykonaj te same kroki, co w przypadku mniejszej dyni.

Tworzenie wieńca ze skarpetek

Skarpetki to świetny materiał na wieniec. Incredibly Cute Upcycled Sock Wreath to wspaniały pomysł, w którym wykorzystano szare skarpetki. Dzięki drewnianej wkładce w środku wieniec wygląda bardzo elegancko, gdy jest umieszczony na ścianie. Twoi goście będą zaskoczeni, gdy zobaczą drewnianą wkładkę w środku wieńca i z pewnością zapytają, jak go wykonałeś.

Po pierwsze, przetnij skarpetę wzdłuż, aby uzyskać prostokąt materiału. Następnie ułóż plasterki skarpetek na formie wieńca. Na przemian układaj zielone i pomarańczowe skarpetki, a pod spodem umieść paski gorącego kleju. Powtarzaj tę czynność, aż cała długość wieńca ze skarpetek zostanie wypełniona. Teraz pozostaje tylko wypełnić go wstążką lub inną ozdobą.

Wykonanie pączka ze skarpetek

Najpierw zrób dużą bułkę ze skarpetki. Następnie odetnij palce. Zwiń ją i dodaj wierzch, aby powstał pączek. Możesz dodać do niego posypkę. Posypki mogą być w postaci kropek, pręcików lub kwadracików. Gdy pączek będzie gotowy, czas na zabawę! Oto wersja dla oszustów:

Aby zrobić pączka ze skarpetek, potrzebujesz elastycznej skarpetki do kolan, która ma otwory na końcach i wystarczająco duży palec, aby zrobić z niej pączka. Następnie odwróć skarpetę na drugą stronę i zwiń ją w pączek. Masz teraz idealnego pączka! Teraz możesz nosić swój skarpetkowy kok!

Podobne tematy:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *