Z pomocą popularnego portalu społecznościowego, postanowiłam przepytać znajomych mi panów, co wiedzą na temat poszczególnych części damskiej garderoby osobistej. Cóż, może nie wiedzą wszystkiego, ale dość sporo. Zapytałam też, co robi na nich największe wrażenie. Odpowiedzi były zadziwiająco ujednolicone. Niemalże trzy czwarte ankietowanych wygłosiło pean na cześć pończoch. Wiem, grupa może nie była wybitnie reprezentatywna, jednakże mimo wszystko jednogłośność werdyktu bardzo mnie zaskoczyła.

Okazuje się, że moje zdziwienie było bardzo na wyrost. Przeczesując rozmaite fora internetowe odkryłam, że pończochy faktycznie są jednym z najpopularniejszych fetyszy wymienianych przez mężczyzn, ale nie tylko! Również kobiety odczuwają ekscytację na widok łydek i ud spowitych w ich delikatną tkaninę. Nic dziwnego – wyraźnie poprawiają wygląd kobiecych nóg, maskując niedostatki, a jednocześnie potrafią znakomicie uwydatnić nasze walory. Sama świadomość posiadania na sobie pończoch, daje nam strzał dodatkowej pewności siebie, co z pewnością nie pozostanie bez odzewu w męskich spojrzeniach.

sexy stockings

Podstawowy podział pończoch wyróżnia kilka typów. Tak zwane FF to pończochy ze szwem z tyłu nogi, dla niejednego mężczyzny szalenie seksowne – odrobinę w starym stylu i z pewną dozą subtelnej drapieżności. Dużo bardziej popularne są jednak pończochy bezszwowe. Z kolei Fencenet to pończochy-kabaretki. Preferowane przez kobiety doskonale świadome swojego seksapilu, lubiące prowokować i zwracać na siebie uwagę.

ponczochy rodzaje

fot. snobka, esensa, uniface

Należy też zauważyć, że pończochy różnią się także sposobem noszenia. Pas i podwiązki, traktowane niegdyś po prostu jako rozwiązanie praktyczne, w dobie wielu rozmaitych opcji, stają się niezawodnym gadżetem erotycznym. Natomiast pończochy samonośne, czyli wyposażone w pasek cieniutkiego silikonu, stanowią atrybut kobiety energicznej, nowoczesnej, ceniącej komfort i proste, wygodne rozwiązania.

Które z nich najlepiej pasują do Ciebie? I które potrafią rozgrzać do czerwoności Twojego mężczyznę?

O autorze