Jeżeli czujesz, że Twoje nogi są ciężkie, opuchnięte lub pojawiają się na nich pajączki, mamy dla Ciebie rajstopy, które pomogą zniwelować dolegliwości. Rajstopy marki EGEO Medica polecamy również w profilaktyce powstawania zaburzeń krążenia, dla osób odczuwających ból, uczucie zmęczenia nóg oraz w przypadku powstawania obrzęków i żylaków.

Rajstopy przeciwżylakowe wykonane są z dzianiny o gładkim splocie oczek, dzięki czemu Twoja noga będzie pięknie wyglądała. Dodatkowo wzmocniona część stopy zapewnia trwałość i skuteczność rajstopy. Do wyboru są:

 • Rajstopy przeciwżylakowe EGEO Medica 40 den (ucisk 8-11 mmHg)

Dopasowująca się część majtkowa dodatkowo modeluje sylwetkę

40

 • Rajstopy przeciwżylakowe EGEO Medica 70 den (ucisk 12-17 mmHg)

Produkt wykonany z domieszką bawełny daje odpowiedni efekt opinania nóg, a także idealnie sprawdza się w chłodne dni, zapewniając komfort cieplny.

70

 • Rajstopy ciążowe przeciwżylakowe EGEO Medica 70 den (ucisk 12-17 mmHg)

Specjalnie zaprojektowana część majtkowa, z bardzo elastycznego, oddychającego materiału, skutecznie podnosi i podtrzymuje brzuch od samego dołu. Rajstopy te zamiast niekomfortowej gumy posiadają regulowany za pomocą guzików pasek, dopasowujący się do powiększającego brzuchaciaza

 

 • Rajstopy przeciwżylakowe EGEO Medica 140 den (ucisk 18-22 mmHg)

Duży stopień kompresji zapewnia lepszą poprawę krążenia oraz eliminuje obrzęki.

f-egeo-medica-rajstopy-przeciwzylakowe-140-den-bronzo

Dla tych co nie lubią rajstop polecamy Podkolanówki EGEO Medica 70 den (ucisk 12-17 mmHg)

70podk

 Jak działają rajstopy przecwżylakowe?

Jak każdy wie żyły prowadzą krew do serca. W momencie, gdy przyjmujemy pozycje pionową krew, która płynie z nóg, musi pokonać siłę grawitacji. Pomagają jej w tym skurcze mięśni, które przepychają ją ku górze. Kiedy nie wykonujemy ruchów mięśnie nie pracują i nie mogą pomagać w transportowaniu. W konsekwencji krew zalega i powodując dolegliwości.

Rajstopy przeciwżylakowe sprawiają, że noga jest uciskana ze stopniową siłą, tj. w okolicach kostki z największą i coraz mniejszą ku górze ( tzw. terapia kompresyjna). Działanie to redukuje średnice żył, dzięki czemu prędkość krwi jest zwiększona, krew nie cofa się i nie zalega.

Jak zakładać rajstopy przeciwżylakowe

Rajstopy najlepiej zakładać rano, kiedy noga nie jest jeszcze opuchnięta. Zalecane jest przyjęcie pozycji leżącej z podniesionymi nogami, która znacznie ułatwi wykonywanie czynności.

Aby prawidłowo założyć produkt należy:

 1. Zrolować nogawkę obiema rękami aż do piętki. Rozciągnąć nogawkę, naciągnąć ją na palce i dokładnie umieścić na pięcie
 2. Dokładnie i równomiernie rozciągnąć na łydce
 3. Powtórzyć czynność na drugiej nodze
 4. Postawić stopy na podłodze i naciągnąć równomiernie na uda i pośladki
 5. Dokładnie wygładzić powierzchnię, aby nigdzie nie było pomarszczeń i rajstopka spełniała swoje zadanie.

Przeciwwskazania

 • zaawansowane schorzenia tętnic obwodowych (zwężenie, niedrożność)
 • zastoinowa niewydolność serca
 • miażdżyca tętnic kończyn dolnych
 • stopa cukrzycowa
 • septyczne zapalenie żył
 • siniczny obrzęk bolesny
Komentarze

O autorze