Pończochy FF stanowiły i wciąż stanowią przedmiot pożądania niejednej eleganckiej kobiety. Jednak, by tak właśnie było – by dany atrybut mody był dobrem ponadczasowym i szczególnie uwielbianym, musi zaistnieć alternatywa. Gdyby nie postęp i możliwość wyboru relikty przeszłości, jakimi są nylon i charakterystyczny szew biegnący z tyłu łydki nie porywałyby nas w takim stopniu.

LYCRA
Jak zatem wyglądał postęp? Otóż w latach 50. zostały wyprodukowane  bezszwowe pończochy RHT (skrót od: Reinforced Heel and Toe czyli wzmocnione palce i pięty). Do ich produkcji wciąż używano nylonu, jednak technologia wytwarzania ich nieco ewoluowała. Kolejnym krokiem naprzód stało się produkowanie pończoch z dodatkiem lycry, elastycznego włókna syntetycznego, wynalezionego w 1958 roku przez Josepha Shiversa w laboratoriach firmy DuPont.
Po co lycra? Trzeba wiedzieć, że pończochy nylonowe były praktycznie nierozciągliwe. Wprowadzenie włókna elastycznego ograniczyło konieczność produkowania ogromnej ilości rozmaitych rozmiarów. A jednak niektóre kobiety wciąż preferowały nylony, ze względu na piękny połysk, a także równomierne wybarwienie.

STOCKING
W latach 60.moda na rajstopy w połączeniu ze spódniczką mini na jakiś czas zdetronizowała pończochy. Sytuację zmieniło pojawienie się pończoch samonośnych, które jako pierwsza wyprodukowała austriacka marka Wolford w 1969 roku, potęga pończosznicza po współczesne czasy.

O autorze

    1 Comment. Leave your Comment right now:

    1. Pingback: viagra online

    Wpisz odpowiedź