Podejrzewam, iż obecna pora roku znajdzie swoich sprzymierzeńców :) Z pewnością wśród Was znajdą się tacy, co jako dzieci uwielbiały jesień. To czas kiedy zbiera się kasztany, żołędzie i mnóstwo kolorowych liści. Idealny sposób na spędzenie wspólnych chwil w gronie najbliższych. Wszyscy razem możemy tworzyć piękne ozdoby, ludziki z owoców drzew czy wpaść w wir zabawy i urządzić sobie bitwę wśród liści. Istne szaleństwo. I choćby za oknem pojawił się deszcz lub chłód szczypał w nos to nie pozwólmy zepsuć sobie dnia i humoru. Bierz kalosze, parasol, ciepły szal i na spacer. Naciesz oko barwami jesieni…

„Pokochaj jesień”

Spróbuj pokochać jesień
z niesamowitymi urokami
Spójrz ile piękna niesie
obdarzając cię nowymi dniami.

Kolorowo jak wiosną
barwne liście ostatki zieleni
Dadzą chwilę radosną
twą szarość życia mogą odmienić.

Wieczór szybciej nastaje
słońce też znika wcześniej niż latem
Lecz nowe czy nie daje
chwile spokoju skorzystaj zatem.
                                                                  – Tadeusz Karasiewicz

Z kolorowych liści możesz stworzyć niepowtarzalne ozdoby do swojego domu. Wystarczy zebrać trochę liści, chęci i wolnego czasu. Poniżej przedstawiam kilka prostych przykładów dekoracji, które możesz stworzyć samodzielnie. Nie są skomplikowane. Spróbuj!

bukiet liście

świece jesien

A dla wszystkich łasuchów polecam ciasto dyniowe. Doskonałe do wieczornej herbaty pod kocem. Taka chwila zapomnienia potrzebna jest każdemu z nas. Bez wyjątku. Znajdź chwilę i rozkoszuj się nią. Czas mija zbyt szybko. Dbajmy o nasze ognisko domowe.

ciasto-z-dynia

Przepis na ciasto z dyni znajdziesz na naszym facebooku, zajrzyj koniecznie. Znajdziesz tam wiele inspiracji, być może odkryjesz coś dla siebie :)

(zdjęcia: kratwnapanidomu.com / zszywka.pl / luxlux.pl / dzidziusiowo.pl / kreacjehani.pl)

O autorze

    1 Comment. Leave your Comment right now:

    1. Pingback: computer-arts.info

    Wpisz odpowiedź