15 maj – Nylon Day (Dzień Nylonu)

Ze względu na sezon letni, rajstopy chwilowo idą w zapomnienie na rzecz skarpetek, podkolanówek czy pończoch. Te ostatnie odgrywają ważną rolę w życiu kobiety ze względu na to, iż towarzyszą nam przez całe życie. W pracy, podczas spotkań towarzyskich czy pod sukienką ślubną. Czasem mają za zadanie jedynie nacieszyć oko nie tylko nasze, ale i naszego partnera. Prawdopodobnie nie ma kobiety, która nie pragnie podkreślić swoich nóg w tak zmysłowy sposób, jak wkładając pończochy wykończone subtelną koronką. Nasze nogi to nasz atut.

Czy wiesz, że pierwsze pończochy wytwarzano z jedwabiu? Wyglądały elegancko i pięknie, ale niestety ich cena była wysoka. Toteż nie były dostępne dla wszystkich. Nie każdy mógł sobie pozwolić na taką ekstrawagancję. Na nasze szczęście przedsiębiorstwo DuPont stworzyło włókno syntetyczne, które przez długie lata posłużyło do produkcji m.in. wyrobów pończoszniczych.
15 maja 1940 roku ruszyły do sprzedaży pierwsze pończochy nylonowe. W tych czasach okazały się strzałem w dziesiątkę. Przystępna cena spowodowała, że każda dbająca o siebie kobieta pragnęła mieć choć jedną parę w swojej garderobie. Liczył się styl, wygoda i moda. Pierwszego dnia sprzedano ponad 72 tysiące par, a w ciągu roku – od momentu wprowadzenia nylonu – sprzedaż osiągnęła zawrotną sumę 64 milionów par.
Wyroby pończosznicze nylonowe były trwalsze i tańsze niż ówcześnie wykonane z jedwabiu.

Pierwsze pończochy posiadały charakterystyczny szew z tyłu i nosiły nazwę Fully Fashioned (FF).

pon1

Nylon – Pierwsze włókno całkowicie syntetyczne. Wynalezione w 1934 r. , ulepszone i sprzedawane
przez firmę Du Pont jako Nylon, Bri-Nylon i Celon. Mocne i uniwersalne.

Dziś, pończochy to nadal ekskluzywny i niezastąpiony produkt dla każdej z Nas, dlatego producenci robią wszystko by wzbogacić ich wartość poprzez zmianę ich właściwości użytkowych czy wygląd. Wszystkie te zabiegi mają na celu poprawę Twojego komfortu w trakcie użytkowania. Tworząc nowy design produktu mamy na celu stworzenie gadżetu, bez którego nie możesz się obejść. Takim przykładem mogą być nasz pończochy z serduszkiem.

poń2

W linii Erotica z pewnością znajdziesz produkt, który spełni Twoje oczekiwania. Pończochy dostępne są w różnych rozmiarach, kolorach, a także grubościach. Dzięki temu mogą nam służyć na co dzień w ciągu całego roku, niezależnie od temperatury i pogody. Zapoznaj się z naszą ofertą. Więcej informacji znajdziesz na naszej stronie www.egeopolska.com.pl .

Ciekawostka – A skąd nazwa Nylon?

Otóż zarówno Amerykanie jak i Anglicy przyczynili się w równym stopniu do opracowania technologii jego wytwarzania, doszli więc do wniosku, że musi to zostać uwidocznione w nazwie. Tak więc dwie pierwsze litery pochodzą od skrótu „N” i „Y” czyli „N”ew „Y”ork, trzy dalsze od pierwszych liter nazwy „Lon”dyn, czyli „ny” – „lon”.

(źródło: kaufmann-mercantile.com / moleculesrock.blogspot.com / flickr.com )

Komentarze

O autorze

    Wpisz odpowiedź